| O N D E R W E R P B E K IJ K E N |
| New in town |
Geplaatst - 09/07/2012 : 12:03:08 Hallo allemaal.
Ik ben op zoek naar andere luidsprekers. Inmiddels de HS80 monitorspeakers van Yamaha een weekend in huis gehad. Samen met de subwoofer. Dat kon me niet zo bekoren. Vooral die ontsierende subwoofer vond ik niet zo geweldig.
Ik ben voor verschillende systemen wel in. Ik zit o.a. te overwegen om aan mijn oude versterker nieuwe luidsprekers te koppelen. Maar ik ben ook aan het kijken naar monitorspeakers. Nu kwam ik de Yamaha DXR serie tegen. Zijn er al mensen op dit forum die ervaring hebben met deze monitorspeaker? Ik zat bijvoorbeeld zelf aan de DXR 12 te denken. Omdat het een bassreflex type heeft, verwacht ik hier geen ontsierende subwoofer bij aan te moeten sluiten. Ik kies in mijn geval toch voor een wat zwaardere monitorluidspreker omdat ik een wat grotere woonkamer heb. En ook gelezen heb, dat je met een grotere woonkamer, beter voor een wat grotere luidspreker moet kiezen. Omdat het geluid van een kleinere luidspreker qua akoustiek wat dunnetjes overkomt. Een grotere luidspreker heeft door de grotere kast, meer body in het geluid. Het zou mooi zijn, als ik deze DXR serie een keer live zou kunnen horen. Misschien heeft Henk Oostendorp ze ook al wel in de winkel staan. Ze staan niet op de site, net nog gekeken.
Wie kan me informeren?
Groetjes, Piet
Tyros 4 en Korg Kronos |
| 15 L A A T S T E R E A C T I E S (Nieuwste eerst) |
| New in town |
Geplaatst - 26/07/2012 : 09:37:13 Hallo Hans,
Ja, ik begrijp dat men heel tevreden over de Bose L1 is. Maar het zijn toch wel de kosten waar ik wat tegen aan hik.
Ik ben trouwens sinds eergisteren daadwerkelijk begonnen met het combineren van mijn Kronos en Tyros. De voorgaande tijd heb ik alleen maar geluiden zitten tweaken van de Kronos om te gebruiken samen met de Tyros. Zodat ik nu een snoepdoos heb van geluiden, die nu direct voor me klaar staan. Dit is echt muzikaal genieten. Enfin ik heb dus mijn oude versterker maar eens wat luider gezet, en iets meer treble gegeven, en de bass wat weggedraaid. Ik moet zeggen dat mijn oude luidsprekers toch nog best wel redelijk klonken. Het kan beter, maar voor het geld wat het extra kost voor nieuw... Denk ik toch dat ik dat geld anders ga besteden. Over een poos wil ik mijn bladmuziek via een groter computerscherm afspelen. En dan via zo'n all in one scherm. Zodat je direct het scherm kan bedienen. Dat scherm ga ik dan achter mijn set-up plaatsen. Ik ben nu al bezig al mijn bladmuziek te scannen. Tenminste degene die ik klaar heb. Al twee maar liefst... 
Van de ca. 1200 in totaal. Dus ik ga eerst al mijn bladmuziek klaarmaken en scannen. Het zal daarom nog wel een tijd duren voor dat ik dat scherm aanschaf. Maar ik vermoed dat ik daar toch achteraf voorrang aan zal gaan geven, boven nieuwe luidsprekers. Omdat mijn ogen "zienderogen" achteruit gaan, en ik op de huidige afstand niet prettig meer de muziek af kan lezen.
Maar toch hartelijk bedankt voor je input.
Groetjes, Piet
Tyros 4 en Korg Kronos |
| Hanswiel |
Geplaatst - 26/07/2012 : 09:15:17 Hoi,
Ik bezit sinds 2 jaar ook de L1 (2x). Al verschillende keren heb ik uit het luisterende publiek mooie reacties gehad over de geluidskwaliteit. Het stereo-effect van de Tyros komt helemaal tot zijn recht.
Met 2 L1's kun je wel een publiek van ongeveer 125 mensen "bedienen". Dat is mede afhankelijk van het geluidsnivo dat ze zelf produceren.
Met muzikale groet, Hans
Muziek is vreugde,lang leve de vreugde Musik macht freu(n)de(n)
Website:www.tognog-music.nl |
| New in town |
Geplaatst - 12/07/2012 : 10:03:39 Hallo beide Fransen 
Ik heb me inmiddels al een beetje door de beschikbare topics hier op het forum heen gelezen. De algemene tendens is toch wel positief. Afgezien van een grote zeurkous, die toen nog niet geband was. Wel bijzonder trouwens dat zo'n demonstrateur Wiekman, zich persoonlijk meldt in het hol van de leeuw. Maar goed, de man staat natuurlijk ook volledig achter het product wat hij verkoopt.
Ik heb direct al een "kale" Tyros 4 gekocht, omdat ik mijn luidsprekers steeds via een aparte versterker heb gebruikt. Dus ik heb de standaard boxjes er niet bij. Maar omdat ik toch wel een beetje een perfectionist ben, zou ik net als jullie, waarschijnlijk voor twee gaan. Ik zal deze optie dan ook niet direct verwerpen. Maar zoals ik al schreef in dit topic, het zal me waarschijnlijk uiteindelijk toch wel te duur worden. En dat ik het er niet voor over heb. Maar ze gaan beluisteren is misschien wel riskant.
Omdat ik misschien dan alsnog voor de bijl ga. 
Het is zeker een pluspunt in mijn situatie, dat ik niet de hele paal hoef op te bouwen, maar het kan laten bij één verlengstuk. Dat is visueel toch wat mooier.
Dank jullie wel voor de informatie.
Groetjes, Piet
|
| F.van Holten |
Geplaatst - 12/07/2012 : 09:47:27 Piet, nog een laatste.
Ik heb opstellingen gezien met 1 set Bose, en verder de orginele boxen die bij de Tyros horen. Ik moet eerlijk zeggen, het klonk niet eens gek, voor thuis gebruik.
scheeld wel 1000 piepers.
Groet Frans
|
| theplayer |
Geplaatst - 12/07/2012 : 09:40:23 Haha Frans,
Op de seconde af.

Kennis van je instrument geeft meer zelfvertrouwen! Ga naar mijn Tyrossite |
| theplayer |
Geplaatst - 12/07/2012 : 09:38:10 Hoewel ik de verkeerde Frans ben wil ik er toch maar even op reageren.
Je kunt het natuurlijk af met één set. Dit wordt ook door Bose aangegeven. Maarrrrrrrrrrrrrrr, In de Tyros is een hoop Stereo gesampled en werken ook veel effecten in het stereo beeld. Als je dat door één box gaat beluisteren valt de het stereo en het effect in het niet. Dat kan niet de bedoeling zijn. Vandaar dat ik altijd zeg: "Gebruik twee sets". Ik weet het kost wat geld, maar in de tijd dat ik net een computer had (Atari) had ik een agenda waar ineens in stond: 2025 Erfenis verdelen. Dat was natuurlijk 'n geintje, maar dat ga ik toch erg makkelijk delen maken! Hahahaha! Groetjes,

Kennis van je instrument geeft meer zelfvertrouwen! Ga naar mijn Tyrossite |
| F.van Holten |
Geplaatst - 12/07/2012 : 09:38:10 Piet
Voor het stereo gevoel moet je 2 sets hebben.
Groet Frans
|
| New in town |
Geplaatst - 12/07/2012 : 09:23:09 Hallo Frans van Holten,
Gebruik je dan twee sets L1 compacts? Of heb je maar één paal staan?
Ook bedankt voor je input. 
Groetjes, Piet |
| New in town |
Geplaatst - 12/07/2012 : 09:15:52 Heel Fijn Frans, dat je even deze verhelderende foto's laat zien.
En eigenlijk maak je het voor mij nu al gemakkelijker. Want ik dacht dat ik aan één set voldoende zou hebben. Maar ik haal nu uit het bovenstaande verhaal en Martijn had het er ook al over, dat ik er twee nodig heb. En dat lijkt mij overigens ook logisch. Maar dat maakt het kostenplaatje toch te duur, ben ik bang. Dan ben ik zeker 2000 euro kwijt. En dat vind ik toch wel veel. Zeker als ik er bij stilsta, dat het alleen maar een hobby is, die ik thuis uitoefen. Ik ga er niet mee de bühne op. Ik ben bang dat het dan een beetje te veel van het goede wordt. Het zal zeker wel mooi klinken. En ik ga het nog wel een keer beluisteren.
Maar, ik denk toch wel dat ik richting twee luidsprekers ga, waar ik geen sub bij hoef aan te sluiten. Omdat ik een wat grotere kastafmeting wil van de speakers, zodat er meer body in het geluid zit.
Maar hartelijk bedankt voor je moeite.
Groetjes, Piet
Tyros 4 en Korg Kronos
Ps. Maar ik begrijp inmiddels al wel, dat de DXR serie op dit forum nog niet gebruikt wordt. Anders had zich inmiddels vast al wel een gebruiker gemeld met zijn positieve of negatieve ervaringen. |
| F.van Holten |
Geplaatst - 12/07/2012 : 09:03:01 Hoi Frans /Piet
Ik had het niet beter kunnen uitleggen.
Zelf gebruik ik thuis 2 opzet stukken / delen, dit om het geluid op oorhoogte te krijgen. Maar ik heb er nog steeds geen spijt van, goeie aankoop geweest. Met de aankoop heb ik ze beluisterd in een zaak van ongeveer 35 meter, tot zelfs in het uiterste hoekje was het geluid zuiver en duidelijk, en zelfs op groot volume niet vervormd.
Ik heb ze toen niet bij Oostendorp gekocht, omdat ik bijna in het portiek woon van de Hoofddealer van Bose.
Maar Piet let wel, de prijs is per stuk.
Groet Frans
|
| theplayer |
Geplaatst - 12/07/2012 : 08:23:10 Hoi Piet,
Bij de Bose L1® Compact is het onderste gedeelte de sub. Je hebt dus gee losse sub nodig. Ook de 'palen' heb je eigenlijk niet nodig. De hele 'paal' bestaat uit 3 delen. 2 Verlengstukken en het eigenlijke speaker deel. Het speaker deel past precies in de sub, zodat het één geheel wordt. Met de verlengstukken kun je het speaker deel op oorhoogte brengen. Gebruik je die niet, zou ik de sub's op een verhoging zetten. Je hebt er wel twee nodig, die alle twee een spannings- en een signaalkabel nodig hebben. Maar dan heb je ook iets wat geweldig klinkt en ook evt. buitenshuis kunt gebruiken.
Overigens zijn die 6 speakers niet zo groot, maar zorgen wel voor een juiste verdeling door de ruimte. Je hoeft er dus niet recht voor te gaan zitten.

Groetjes,

Kennis van je instrument geeft meer zelfvertrouwen! Ga naar mijn Tyrossite |
| New in town |
Geplaatst - 11/07/2012 : 23:59:36 Hallo Martijn,
Ik zal dat topic over de ervaringen van de Bose L1 serie, eens opzoeken. Een tijd terug, heb ik er wel wat over gelezen. Maar ik was toen nog niet echt geïnteresseerd in een nieuw geluidssysteem.
Hoewel ik het wel handig vind om alle luidsprekers in één keer op één plek te hebben. Haal ik toch wel uit dit verhaal, dat je dus een paal in de woonkamer hebt staan. Ik ben bang dat mijn vrouw dit niet mooi gaat vinden. Ik mag best wel boxen kopen, maar ze wil geen paal in de kamer, ha, ha. Maar ik ga het wel een kans geven, en het eens een keer beluisteren, want jullie maken me wel nieuwsgierig.
Misschien valt het met die paal nog wel mee.
Dank je wel voor je reactie.
Groetjes, Piet
Nog een klein ps-je voor ik ga slapen. Ik heb inmiddels al wat gevonden. Het topic over de Bose-demonstratie bij Oostendorp. Ik zal dat morgen nog eens goed nalezen, er stond een hoop informatie in. |
| Tyr0s_Fre4k |
Geplaatst - 11/07/2012 : 23:38:09 Hoi Piet,
Er is op het forum een topic over ervaringen van de Bose L1 serie.
De zes speakers zitten allemaal in de zuil verwerkt, en staan onder verschillende hoeken om optimale dekking te geven. Er gaat dus 1 draad (of misschien 2 voor stereo) naar het systeem, en al het geluid komt uit die ene paal (of meerdere, als je er meerdere aanschaft natuurlijk). Het werkt dus niet als een surround systeem met 6 losse speakers.
Ik heb ze een keer tijdens een demonstratie van Peter Baartmans + Michel Voncken gehoord, en dat klonk fenomenaal. Ik hoorde pas achteraf dat ze alleen op die twee L1 palen speelden, en ik vond tijdens de demo het geluid al zo uitzonderlijk goed.
Mocht je de kans zien, zeker uitproberen!
Groet, Martijn
Wees gewoon jezelf, er zijn al zoveel anderen. |
| New in town |
Geplaatst - 11/07/2012 : 23:28:04 Hallo Frans,
Ik heb tot nu toe nog geen aandacht voor Bose gehad. Ik heb je link even bekeken waarvoor mijn dank.
Daar lees ik dat Henk Oostendorp ook dealer van Bose is. Dat wist ik eigenlijk helemaal niet. Dan ga ik maar eens een keertje richting Wezep.
Ik vind zes speakers wel veel. En dan zit ik toch ook weer met een sub, die ik eigenlijk liever niet heb. Ik neem aan, dat de luidsprekers niet draadloos zijn? Want draadloos wil ik niet meer. Zie de topic "speakers" in het Kronos-forum. Maar de prijs zou me meevallen, als de weergave ook goed is.
Groetjes, Piet |
| F.van Holten |
Geplaatst - 11/07/2012 : 21:08:21 Hallo
Wat jij zoekt zit allemaal hier in.
Per set 6 speakers & sub, kan in elk verscholen hoekje staan, zeer ruimtelijk dekkend geluid, en voor deze kwaliteit ook nog een redelijke prijs.
http://www.bosel1.nl/producten/l1a-compact/overzicht.html
Groet Frans
|
|
|