O N D E R W E R P B E K IJ K E N |
korgie |
Geplaatst - 24/05/2012 : 12:51:50 Hallo Allemaal,
Ik ben sinds een paar maanden de trotse bezitter van de Korg Kronos 88 keys. Dit is mijn eerste intrument en ben pas begonnen met muziek maken. Als je pas begint lijkt de Korg kronos misschien een niet voor de hand liggende keuze. En de meeste kiezen voor een keyboard. Maar met het oog op de toekomst met wat ik uiteindelijk wil lijkt het me wel een goede keuze. Ik wil graag zelf de begeleidingen gaan maken dus niet net als bij een keyboard dat je op een knopje bij styles drukt en dat er dan een style begint te spelen en je speelt er zelf alleen de melodie bij. Het is natuurlijk meer werk als je de begeleiding zelf maakt,maar het geeft me wel voldoening om te weten dat alles wat je hoort ook van je zelf is. En de Korg Kronos heeft zoveel mogelijkheden echt fantastisch. Ik ben nu bezig met Alfreds pianomethode om te leren spelen en noten te leren lezen. En daarnaast doe ik met de handleiding ieder keer weer een stukje van de Korg Kronos verkennen. Ik heb ook een dvd besteld bij sudosonic met daarop videotutorials van de Korg Kronos. En verder hoop ik hier ook veel te leren.
Mvg:Korgie
|
15 L A A T S T E R E A C T I E S (Nieuwste eerst) |
QuiRobinez |
Geplaatst - 21/07/2012 : 11:04:51 citaat: Oorspronkelijk geplaatst door Rhayader ...uiteindelijk de verleiding niet kunnen weerstaan en zojuist teruggekeerd uit Wezep met een Korg Kronos in de achterbak... Na de demo bij Oosterdorp van vorig jaar en de verhalen hier op het forum toch overstag gegaan om een Kronos aan te schaffen.
welkom, veel plezier met de kronos  |
New in town |
Geplaatst - 21/07/2012 : 09:29:12 Hallo Rhayer,
Gefeliciteerd met de aankoop van jouw Korg Kronos. Dat wordt nog wel wat studie ben ik bang, om dit veelzijdige instrument goed te leren bedienen. Maar heb je hem eenmaal wat beter door, dan is het een prachtig instrument.
En ook van harte welkom op ons Kronos-forum. We doen hier ieder, op zijn eigen manier allemaal ons best, om de Kronos te leren begrijpen. Maar we proberen hier ook iedereen steeds weer verder vooruit te helpen. Er is inmiddels best al wel veel kennis aanwezig op dit forum. Dus als er vragen komen, en die komen er... Stel ze gerust.
Groetjes, Piet
Tyros 4 en Korg Kronos |
Rhayader |
Geplaatst - 20/07/2012 : 22:53:29 Hoi Allen,
...uiteindelijk de verleiding niet kunnen weerstaan en zojuist teruggekeerd uit Wezep met een Korg Kronos in de achterbak... Na de demo bij Oosterdorp van vorig jaar en de verhalen hier op het forum toch overstag gegaan om een Kronos aan te schaffen.
Ik ga dadelijk nog even stoeien met al de informatie hier op het forum en hoop binnen niet afzienbare tijd zelf ook e.e.a. aan te kunnen dragen.
Groet, Rhayer |
New in town |
Geplaatst - 06/06/2012 : 19:59:13 Beterschap... :-)
Groetjes, Piet |
lautje |
Geplaatst - 06/06/2012 : 19:04:16 hallo mensen ik ben ff niet aanwezig heb een vet virus op mijn computer deze ff wegbrengen en dan hoop ik weer online te zijn gr lau |
New in town |
Geplaatst - 26/05/2012 : 16:22:10 Hallo Korgie,
Dank je wel voor je tip. Dan ga ik over een poosje wanneer ik met het tweaken van de Kronos klaar ben, en weer aan mijn bladmuziek toe ben, op zoek naar zo'n all in one touch pc, met ook een touch screen. Zodat ik ook daarmee de bladmuziek kan omslaan via zo'n touch-screen.
Want ik heb nu al teveel pedaaltjes, op de grond staan... Ik weet nu soms al niet meer welke ik ook al weer moest hebben.
Groetjes, Piet |
korgie |
Geplaatst - 26/05/2012 : 14:35:18 Hallo New in Town,
Wat jij wil is zeker mogelijk dmv een all in one touch pc. Dat is dus een touch screen met pc onderdelen er in gebouwd net zo als mijn Imac. Alleen mijn Imac is geen touch screen. En die zijn bij de meeste computerwinkels wel te koop. Je krijgt er wel een toetsenbord en muis bij,maar je kunt ook het virtuele toetsenbord van windows gebruiken zodat je alles via het touch screen doet.
Mvg:Korgie |
New in town |
Geplaatst - 26/05/2012 : 12:36:30 Hallo Korgie,
Een meubel maakt het ook wat te druk op die plek. Ik heb er nu een Quiklok standaard staan, waar mijn Tyros en Kronos prima op passen. Dus daar wil ik het nog een tijdje mee doen. Maar als ik weer fanatiek mijn bladmuziek op pak, dan zit ik toch te overwegen de muzieklessenaar van de Tyros te verwijderen, en een statief achter de Quiklok standaard te plaatsen, waar ik dan evt. een touchscreen op kan plaatsen. Dit alles om te bereiken, dat ik mijn bladmuziek beter kan lezen. Mijn ogen gaan achteruit, de kijkafstand wordt te ver. Maar het scherm moet dan mogelijkheden hebben om bijv. bladmuziek af te spelen en te bedienen, het liefst zonder tussenkomst van een pc. Dus dat je gewoon eerst allemaal bladmuziek er in scant via een pc. Maar dat je daarna zo'n touch-scherm als stand-alone kunt gebruiken. Zonder gedoe met een extra toetsenbord van de pc. Op die manier blijft het lekker strak, en wordt het niet zo'n rommeltje. 
Dat is zoals ik het het liefste zou willen zien. Maar of dat allemaal al mogelijk is...?
Groetjes, Piet
Tyros 4 en Korg Kronos |
korgie |
Geplaatst - 26/05/2012 : 11:54:41 Hallo QuiRobinez en New in Town,
Doe maar lekker rustig aan met de handleiding hoor. Ik ben al heel dankbaar voor de tijd en moeite die jij en Qui er in steken. Want dat zal ongetwijfeld een hoop werk zijn. Qui ik heb je setup bekeken op youtube en ik moet zeggen zo'n touchscreen is inderdaad erg handig. Zeker als je met een muziekprogramma bezig bent. Het gaat dan een stuk sneller. Ik heb dan een klein tafeltje bij de kronos staan voor mijn toetsenbord en trackpad. Gaat ook goed alleen wat langzamer. Ik ga vanmiddag je tutorial videos bekijken en dan gelijk mee doen,want kijken en gelijk uitproberen is toch de manier om het te leren. Ik moet wel zeggen dat je video's heel mooi helder zijn want ik kan ze makkelijk in fullscreen bekijken en dan nog zie ik alles heel duidelijk. En alles mooi stap voor stap uitgelegd op beginners niveau echt heel mooi. Ik ben heel erg dankbaar voor de videos die je op youtube geplaatst hebt. Daar kan ik in korte tijd erg veel van leren. New in Town ik had gelezen dat je de Kronos in de woonkamer hebt staan. Ja dan is het normaal dat je alles een beetje strak er uit wil laten zien. Maar bij sommige muziekwinkels heb je ook studiomeubels waar je alles op kwijt kunt. Ik vind sommige meubels wel wat duur maar als je een beetje handig bent koop je bij de bouwmarkt wat hout en maak je zelf zo'n studiomeubel. Er staan voorbeelden genoeg op het internet.
Mvg:Korgie
|
New in town |
Geplaatst - 25/05/2012 : 15:25:00 Hoi Qui,
Ik heb inmiddels gekeken. Dat ziet er idd. best wel strak uit. Maar het blijft helaas niet beperkt bij alleen dat scherm. Je hebt het in je bovenstaande bericht al over de verbinding naar de pc. Als ik het dus wil bedienen, moet er toch een extra pc of notebook vlak bij mijn instrumenten staan. Dus weer een tafeltje erbij. Of hetzij statief extra, waar dat noteboek weer op kan. Het wordt dan toch niet zo strak, ben ik bang. Ik denk niet dat het door de keuring heen komt..., ha, ha.
Wat me zelf heel mooi lijkt, is zo'n touch-screen wat jij ook hebt. Maar dan wil ik ook een groot scherm. Maar dan moet ik de bladmuziekhouder van mijn Tyros weghalen. In die plaats komt dan een statief voor zo'n beeldscherm. Zo'n statief achter m'n instrumenten vind ik nou zelf ook weer niet zo mooi. Maar dat heb je wel nodig. Zo'n groter beeldscherm maakt het weer zwaarder. Nee, dit is een dilemma waar ik nog steeds niet uit ben.
Maar toch bedankt voor je input. Ik neem, als ik weer volop met mijn bladmuziek bezig ga, wellicht andere mogelijkheden in overweging. Maar dat moment is nog niet aangebroken.
|
QuiRobinez |
Geplaatst - 25/05/2012 : 14:37:25 citaat: Oorspronkelijk geplaatst door New in town
Wat betreft dat scherm boven je Kronos heb je het al beter voor mekaar dan ik zelf. Maar ja, ik zit voor een wat hoger geplaatst raam te spelen, en kan daar dus niet eenvoudig wat aan een muur ophangen. Dus dan moet ik het er naast plaatsen, wat niet handig is. En het rommelig maakt.
dat is inderdaad lastig, maar daar heb je tegenwoordig een oplossing voor. Je kunt dan een zogenaamde VESA mount kopen die je op een statief kan monteren (net zoals je achter je kronos een bladmuziekhouder kan neerzetten).
Zoek maar eens op : K&M 19685 VESA mount
Dat is iets wat daar perfect geschikt voor is, mits je scherm niet zwaarder is dan 5 kg. Zo'n oplossing ziet er strak uit en de kabels van je beeldscherm naar je pc zou je weg kunnen werken in een kabelgoot. Die kabels kunnen best lang zijn, de mijne zijn 10 meter, en dat werkt nog prima. |
New in town |
Geplaatst - 25/05/2012 : 14:24:17 Hallo Korgie,
Wat betreft dat scherm boven je Kronos heb je het al beter voor mekaar dan ik zelf. Maar ja, ik zit voor een wat hoger geplaatst raam te spelen, en kan daar dus niet eenvoudig wat aan een muur ophangen. Dus dan moet ik het er naast plaatsen, wat niet handig is. En het rommelig maakt. Ik mag niet te veel rommel maken in de woonkamer... ;-) van mijn vrouw. Ik geef haar gelijk. Het moet wel bewoonbaar blijven. Maar dat scherm is nog een wens voor de toekomst.
Mijn gebruiksaanwijzing komt gewoon via je mail binnen. Je moet er dan zelf nog even een pdf-je van maken. Je moet me dan wčl gewoon even mailen via dit forum. Op die manier zie ik je privé mail adres. Die heb ik nodig. Omdat ik bij mijn weten, via de forum-mail geen informatie kan bijsluiten. En dan stuur ik je hem toe.
Maar, ik ben er nog niet eens aan begonnen. Ik geef wel een seintje op dit forum, als ik hem klaar heb.
Groetjes, Piet
Tyros 4 en Korg Kronos |
QuiRobinez |
Geplaatst - 25/05/2012 : 14:07:26 citaat: Oorspronkelijk geplaatst door korgie
Hallo QuiRobinez en New in Town,
Ik zou het heel erg waarderen als de behandelde onderwerpen van de workshop en de gebruiksaanwijzing van de CX3 op pdf beschikbaar zouden komen. Dat is natuurlijk een enorme hulp bij het leren van de Kronos.
Ja dat gaan we doen, de pdf's gaan we beschikbaar stellen. Tot die tijd kun je via mijn kanaal op youtube de meeste stof al leren via de video tutorials. Die behandelen al veel van de standaard Kronos features.
citaat:
Ik heb waar ik de Kronos heb staan een Imac er boven aan de muur hangen. Dus ik heb alles bij de hand en hoef dus niet heen en weer te lopen. Ook heb ik Alfreds pianomethode ingescand zodat ik de bladmuziek op de Imac kan zien. En voor het bladeren door de bladmuziek heb ik twee pedaaltjes. Dus zo heb ik de handen vrij.
Dat klinkt handig, ik heb ervoor gekozen om een 24 inch touchscreen boven de kronos te hangen, op die manier heb je nooit meer een toetsenbord nodig en die kan ik gebruiken voor mijn virtuele instrumenten, video lessen of bladmuziek. Pedaaltjes voor het bladeren heb ik wel eens geprobeerd, maar dat was niet helemaal mijn ding. Ik vind het sweepen over een scherm toch meer het gevoel geven alsof je de bladzijde omslaat. Maar als je het kunt dan kun je met zo'n pedaal toch inderdaad mooi je handen op de keys houden.
Mijn setup voor alleen de kronos ziet er als volgt uit: http://www.youtube.com/watch?v=Kd23OjFZjz8
Daar gebruik ik de kronos met een touchscreen waar omnisphere (virtueel instrument) op draait, die daarnaast ook nog gekoppeld is aan de ipad die wireless in verbinding staat met de virtuele instrumenten.
|
korgie |
Geplaatst - 25/05/2012 : 13:29:13 Hallo QuiRobinez en New in Town,
Ik zou het heel erg waarderen als de behandelde onderwerpen van de workshop en de gebruiksaanwijzing van de CX3 op pdf beschikbaar zouden komen. Dat is natuurlijk een enorme hulp bij het leren van de Kronos. Ik heb waar ik de Kronos heb staan een Imac er boven aan de muur hangen. Dus ik heb alles bij de hand en hoef dus niet heen en weer te lopen. Ook heb ik Alfreds pianomethode ingescand zodat ik de bladmuziek op de Imac kan zien. En voor het bladeren door de bladmuziek heb ik twee pedaaltjes. Dus zo heb ik de handen vrij.
Mvg:Korgie
|
New in town |
Geplaatst - 25/05/2012 : 12:46:48 Wederom met je eens Qui.
Ik had in het begin ook gehoopt op een zaterdagmiddag. Maar als we deze workshop door Oostendorp laten faciliteren, dan is het eigenlijk wel heel begrijpelijk dat dan de keuze valt op een rustiger door de weekse dag, en dan ook nog liever de avond. Het zal in het weekend best wel druk zijn. Van de ene kant is de vroege aanvangstijd wel prettig, zodat de mensen die van ver komen, nog weer redelijk vroeg thuis kunnen zijn. Maar het is ook weer zo, dat het voor de mensen die tot 17.00 uur werken of later, het weer heel wat haast je, rep je is. Om er op tijd aanwezig te zijn.
Tja, het is kiezen tussen compromissen.
Ik was trouwens ook van plan mijn gebruiksaanwijzing van de CX3 naar iedereen te mailen, die er belangstelling voor heeft. Ook naar de mensen, die de workshop niet hebben kunnen bijwonen. We hebben nog niet zo'n grote groep. Op dit moment staat de teller met onze laatste lid, Korgie meegeteld op 18 mensen. Maar goed, we zijn nog maar een paar maand bezig. In ieder geval vind ik evt. 18 mailtjes sturen geen enkel probleem. Het zullen er ongetwijfeld nog wel heel wat meer worden, dan de 18 Kronos-leden die we nu hebben. 
Groetjes, Piet
|
|
|